Залиття ноутбука: що робити

Залиття ноутбука: що робити


222       20 июн. 2022 г.      

Залиття ноутбука - проблема, з якою клієнти часто звертаються до фахівців СЦ iPROFIX. Тут така ж ситуація як з рушницею, яка висить на стіні на початку п’єси. В кінці вистави вона неодмінно вистрілить. Якщо ви вже тисячу разів пили каву і працювали за комп’ютером і все було ок, у 1001 раз чашка обов’язково перевернеться. І це станеться в найбільш невідповідний і незручний момент. Сьогодні розповідаємо що потрібно робити, щоб зменшити шкоду від залиття ноутбука (комп’ютера) і що потрібно знати про рідину та електроприлади.

 

Залиття ноутбука: алгоритм дій 

Всі знають, що електроприлади та вода не дружать. Якщо пролив рідину на ноутбук, потрібно негайно:

  • вимкнути його;

  • дістати батарею;

  • просушити;

  • принести в сервісний центр.

Будь-яка рідина, яка потрапила всередину увімкненого пристрою одразу починає процес руйнування внутрішніх компонентів. Тому потрібно діяти дуже швидко і краще довіритись професіоналам. 

Кожен з наведених пунктів, які потрібно виконати у випадку “потопу”, має свої але. Користувачі не до кінця розуміють, що відбувається у залитому пристрої. Вони роблять одній й ті ж помилки, тим самим погіршуючи ситуацію та ускладнюючи процес відновлення пристрою. 

 

Вимкнути ноутбук

Мова йде не тільки про те, що потрібно відімкнути ноутбук від зарядки (якщо він був підключений) і вимкнути його, натиснувши кнопку, або завершивши сеанс (якщо взагалі є змога це зробити та екран не погас одразу). 

Навіть коли пристрій вимкнено, він не вимикається повністю. Батарея пристрою продовжує подавати напругу на чергові ланцюжки живлення. Вони відповідальні за те, щоб коли користувач натиснув кнопку ввімкнення, мультиконтролер отримав сигнал і запустив всю систему. Якщо на елементи чергового ланцюга живлення потрапила рідина, а батарея не знята, вона подаватиме напругу і запустить процес окиснення і корозії цих елементів.

Ось чому потрібно також обов’язково витягнути батарею.

 

Дістати батарею

Наступна проблема полягає в тому, що у більшості сучасних ноутбуків батарея захована всередині пристрою. Щоб дістатись до неї, потрібно розібрати ноутбук. А компанія Apple вже давно використовує п’ятиконечні гвинти, для ких потрібна спеціальна викрутка. Тобто зняти батарею не так просто. Ті, хто намагаються розібрати пристрій і не мають досвіду, в процесі обривають шлейфи та щось ламають. 

Наслідки залиття ноутбука.

Просушити ноутбук

Найчастіше рідина проливається на відкритий ноутбук і потрапляє на клавіатуру. У такому випадку можна перевернути пристрій у відкритому вигляді, щоб рідина стікала, але не потрапляла на екран. Якщо рідина розлилась на стіл і потрапила всередину пристрою через систему охолодження (вона розташована біля згину, де екран кріпиться до корпусу), потрібно поставити закритий ноутбук цим ребром вниз, щоб рідина стікала.

Таким чином можна позбутись від значної частини рідини. Але вона все одно залишиться всередині пристрою. Чекати того, що залишки просохнуть самі або сушити феном можна, але немає ніяких гарантій. Багато користувачів терпляче чекають, а коли вирішують, що вже все нормально, вмикають пристрій, щоб перевірити. Ноутбук може увімкнутись і навіть працювати деякий час. Але процес руйнування елементів запущено і він триває. Зазвичай це закінчується тим, що в один день ноутбук просто перестає вмикатись.

 

Висновок

Якщо ви залили ноутбук, пам’ятайте, що час грає проти вас. Пошкодження внутрішніх компонентів непомітні ззовні та можуть не одразу вплинути на роботу пристрою, але вони обов’язково себе проявлять. І чим довше відбувався процес окислення і корозії, тим масштабнішими будуть його наслідки.

Краще одразу вимкнути пристрій і в жодному разі не вмикати його. Швидше нести ноутбук до сервісного центру. Фахівець його розбере, очистить від залишків рідини, оксидів і корозії, які встигли утворитись, перевірить загальний стан внутрішніх компонентів, проведе апаратну профілактику і замінить термопасту на процесорах. 

 


Теги статьи :

Комментарии