iOS 16: що нового і цікавого

iOS 16: що нового і цікавого


128       15 сент. 2022 г.      

iOS 16 вже доступна для встановлення. Основний акцент розробники зробили на візуальну частину, але є кілька нових зручних функцій, яких не вистачало. Пропонуємо огляд нового і цікавого в iOS 16 для iPhone.

 

Lock Screen 

Про нього було багато сказано, а всі хто оновився, вже встигли погратись з гнучкими налаштуваннями заблокованого екрана. Можемо тільки додати, що це дійсно гарно і зручно, що можна пов’язати певний варіант Lock Screen з одним із режимів “Зосередження”. Для Apple такий крок - це довгоочікуваний відхід від консервативного і дуже “закритого” вигляду пристроїв, оскільки протягом багатьох років варіант із днем тижня, датою і часом був незмінний для iPhone.

Якщо ви ще не спробували, просто затисніть Lock Screen, а далі інтуїтивний інтерфейс усе підкаже.

 

iMessage

Зміни у додатку “Повідомлення”:

  • Текст повідомлень, надісланих через стільникову мережу, можна редагувати та скасувати надсилання протягом 15 хв. Потрібно затиснути повідомлення та обрати потрібний варіант з меню. При цьому ви та співрозмовник зможуть переглянути також невідредагований варіант.

  • Нещодавно видалені повідомлення зберігаються протягом 30 днів. Щоб їх знайти та відновити потрібно натиснути “Змінити” у верхньому лівому кутку та обрати “Недавно видалені”.

  • Якщо у тексті повідомлень є одиниці вимірювання / валюти, телефон їх розпізнає і підкреслить, якщо натиснути, то конвертує. 

  • Якщо повідомлення посунути вправо, можна позначити його як непрочитане.

 

Голосовий ввід

Значно покращений голосовий ввід і диктування, телефон автоматично додає розділові знаки (хоча й не завжди) та може вставити emoji (але тільки на англійській розкладці). Також можна диктувати та одночасно правити на клавіатурі, вона не зникає, коли ви натискаєте на мікрофон. Але для української мови така зручність поки недоступна.

 

Пароль Wi-Fi

Всі ми люди, і всі ми забуваємо пароль мережі, до якої під’єднались (навіть, якщо це наша домашня мережа). Нарешті можна побачити цей пароль на iPhone. Для цього йдемо в Параметри → Wi-Fi → знак “i” поруч з мережею, до якої ми приєднані → натискаємо на поле Пароль → після перевірки Face ID бачимо пароль, який можна скопіювати та поширити. 

 

Досвід користувача

Тут зібрали всі невеликі зміни, які вплинуть на наш досвід користувача:

  • Гаптичний відгук клавіатури (як в старі добрі часи кнопкових телефонів). Щоб активувати йдемо в Параметри → Звуки і гаптика → Відгук клавіатури → активуємо Вібросигнал.

  • Цифри заряду батареї. Вони зникли в далекому 2017, коли вийшов iPhone X, і багато хто сумував за ними. Щоб повернути цифри, йдемо в Параметри → Акумулятор → активуємо пункт Заряд у відсотках (але не працюватиме на iPhone XR, 11, 12 mini, 13 mini).

  • Нова анімація розблокування Face ID (замочок став меншим) + спрацьовує, коли телефон в горизонтальному положенні (раніше тільки в вертикальному). Але працюватиме тільки на всіх моделях покоління iPhone 13 та iPhone 14.

  • Новий звук Find my iPhone. Досить дивний. Тому не лякайтесь

  • Пошук Spotlight переїхав вниз Home Screen. Якщо не подобається, можна змінити місце. Йдемо в Параметри → Початковий екран → деактивуємо Пошук на початковому екрані.

  • Safari → можна закріпити вкладку. Затискаємо потрібно вкладу → Закріпити → вона в зменшеному вигляді прикріплюється вгорі екрану.

  • Закрити доступ до окремих нотаток Face ID. Обираємо потрібну нотатку → у верхньому правому кутку натискаємо три крапки → обираємо Замкнути. Нотатки також можна сортувати та закріплювати.

  • Покращена Погода. Якщо натиснути на день, відкриється детальна інформація про різні показники.

  • До речі, анонсований Always On Display, тобто постійно увімкнений з мінімальною яскравістю екран (як у Apple Watch) доступний тільки для iPhone 14 Pro і iPhone 14 Pro Max.

 

Фотографії

Зміни у додатку. Щоб побачити йдемо в Альбоми та вниз:

  • Тека Дублікати. iPhone знаходить однакові знімки й пропонує об’єднати їх в 1. При цьому зберігає варіант у найкращій якості.

  • Теки Приховані та Недавно видалені тепер закриті Face ID.

  • Коли робите знімок екрана, в оновленому меню можна обрати варіант “Скопіювати”. Він буде в буфері обміну і не збережеться у Фотографіях.

 

Камера

Стала більш розумною. Вона може розпізнавати текст, перекладати його (на даль, поки немає перекладу українською), конвертувати одиниці вимірювання і валюту. Live Text працює в режимі камери, а також для фото і відео.

 

Вирізання об’єктів з фото

Найцікавіша і найвеселіша функція iOS 16. Дозволяє легко і швидко вирізати об’єкт з фото, копіювати / зберігати / ділитись. Для того, щоб відбувалась “магія” працює CoreML, neural engine і покращена модель машинного навчання. Круто, що Apple зробили цю функцію доступною для користувачів, тим самим зменшивши прибутки розробників додатків для редагування фото. Можливість  вирізати об’єкт з фону була їх платною функцією, з якої отримували найбільший прибуток. Якби Apple ще додали можливість прибирати на фото непотрібні об’єкти (як це вміє, наприклад Google Pixel 6), був би джекпот. 

Функція працюватиме на моделях з процесором A12 Bionic і вище (тобто починаючи з моделей iPhone XS, XR, SE 2020, SE 2022 і новіших).

 

Проблеми після оновлення iOS 16

Деякі користувачі скаржаться, що після оновлення iPhone гріється, швидше розряджається. 

Ця проблема характерна для “найстарших” моделей, які підтримують оновлення: iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11. Це пов’язано із загальним зносом акумулятора і тим, що нове програмне забезпечення споживає більше енергії. Не запускайте вимогливі додатки, перевірте стан акумулятора (Параметри → Акумулятор → Справність акумулятора) і в разі необхідності звертайтесь до нашого сервісного центру для заміни батареї iPhone.

 

Підсумовуючи 

iOS 16 дає нове дихання iPhone, більше свободи, веселощів і захищеного особистого простору для нотаток і фото.

Зазвичай мілкі баги (проблеми зі зв’язком, нестабільну роботу додатків), а також оптимізацію енергоспоживання виправляють у наступному мілкому оновленні, яке виходить протягом місяця після основного релізу. Тому деякі користувачі віддають перевагу оновлюватись вже на варіант 16.1 чи 16.2.



Теги статьи :

Комментарии